ANCZI Acdado

W domu nazywana Aisza
14.10.2004 - 16.01.2015
o: Mł.Ch.Pl., Ch.Pl. IGOR Skordatura (syn HOUSTONA Olburd)
m:PT1, IPO1 HURMA Skordatura (wnuczka LORDA v.d. Teufelsbrucke)
HD-A
Testy psychiczne zaliczone: 5/5 pkt.
IN MEMORY [*]


Krótka historia Aiszy
Kiedy już miałam moją nierodowodową sunią Afrę poznałam
wielu hodowców zajmujących się rottweilerami. Zaczęłam też jeździć na wystawy psów jako widz i bardzo mi się to spodobało.  Wtedy postanowiłam kupić sunię rodowodową i również pojeździć na wystawy, ale już jako wystawca. Szukalam długo wśród większości hodowli w kraju.
Zależało mi jednak na tym, aby zakupiona sunia nie tylko była piękna 
eksterierowo, ale stawiałam także na doskonałą psychikę. Wybór moj padł na młoda hodowlę Acdado. Dlaczego akurat ta hodowla? Ponieważ matka szczeniąt HURMA Skordatura ma wyszkolenia PT1 i IPO1, egzamin na psa obrończego zdała na oceną doskonałą i wiedziałam, że warto obejrzeć szczeniaki po takiej suce. Pojechałam i na miejscu zastalam mamę z gromadką maluchów. HURMA, mama całej gromadki jak tylko mnie zobaczyła od razu przybiegła i usiadała koło mnie a następnie zjechała ostentacyjnie na podłogę i odsłoniła brzuch żeby ją głaskać. Stwierdziłam wówczas, że po takiej suce muszą być super pod względem psychiki szczeniaki. 
Zaglądając w rodowód matki i ojca okazało się, że wyszkolenie IPO1 mają również obie babki oraz oboje dziadkowie szczeniąt a także większość pozostałych przodków. Warto nadmienić, że w owych czasach jak kupowałam malucha IPO nie było obowiązkowe ani dla suk ani dla psów.
Obecnie Aisza ma prawie 8 lat i spełniła wszystkie moje oczekiwania. Jest suką bardzo ładną, mocną i bardzo dużą. Ma 62 cm wzrostu w kłębie. Jest mocnej kości, co zawsze jest napisane w kartach ocen z wystaw, dodatkowo ma świetną psychikę. Jest sunią miłą i kochaną, bardzo uczuciową, szczególnie przywiązaną do mnie. Ma silny instynkt obrończy ale nie jest agresywna. Z obcymi, miłymi osobami szybko się zaprzyjaźnia. 
Suczka miała 3 mioty "M"-2008, "L"-2009 oraz "I"-2011. Aktualnie przeszła już na zasłużoną emeryturę, będzie ze mną jako pies przyjaciel.

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW